2023/2024

Virtuální prohlídka školy

Vstupte ZDE

Obvodní kolo Prahy 10 v minivolejbalu - 1. místo

Ve středu 13. 3. se naši žáci zúčastnili turnaje v Minivolejbale na ZŠ Hostýnská. Naše škola opět, jak je letos pravidlem, přijela dobýt co možná nejpřednější místa.  Tentokrát holky ve velké konkurenci obsadily 4. místo, kdy po těšně prohraném semifinále se již nedokázaly plně zkoncentrovat na boj o bronzovou medaili, přesto naše škola dokázala získat stupně vítězů a to 1. místem chlapců. Kluci si pro titul došli ve stylu start cíl a vyhráli všech sedm zápasů turnaje a suverénně ovládli svoji kategorii.

Mobilní dopravní hřiště opět u nás ve škole

Přejít na fotogalerii

Na vítězné vlně

Přejít na tuto fotogalerii

Dětský fotbalový pohár - další skvělý úspěch

Velký úspěch basketbalistů 6. a 7. tříd

Po výborných výkonech a velké bojovnosti jsme se dostali až do finále obvodního kola v basketbalu pro šesté a sedmé třídy. Kluci sehráli svá utkání výborně takticky i technicky, oporou nám byli především kluci, kteří závodně hrají basketbal, ale všichni podali skvělé výkony. Nestačili jsme pouze na jediné mužstvo, ale stříbrná medaile, druhé místo, je v konkurenci škol Prahy 10 velkým úspěchem. Kluci z šestých a sedmých tříd jsou dobří sportovci a dokážou reprezentovat naši školu ve všech sportech, které se na obvodě hrají. Určitě i v dalších letech dokážou pro naši školu vybojovat další medaile, dobře reprezentovat, ale hlavně sportovat a žít zdravě.

O tento úspěch se zasloužili tito žáci: Viktor Broda, Jan Pikal, Štěpán Smolík, Jan Štěpánek, Alexander Šlesinger, Daniel Matuška, Elvis, Eliáš, Jiří Bibeň a Ondřej Tacej

Hravé lyžování

IZS - Hasiči a záchranka - akce ŠD

Masopust 2024

Dívky vybojovaly 3. místo v házené

Na Základní škole U Obory se nedávno odehrál zápas v házené, kterého se za ZŠ Jakutskou zúčastnily týmy dívek i chlapců. Dívky za svůj výkon získaly bronzovou medaili. Chlapci bojovali v těsném zápasu, nakonec se však umístili na šestém místě. Předvedli skvělý výkon, který zanechal všem divákům nezapomenutelný zážitek. Tento zápas v házené potvrdil, že sport spojuje a rozvíjí vášeň pro týmovou spolupráci. Gratulujeme všem hráčům ke skvělému výkonu!

Bronzové medaile z krajského kola ve florbalu

Jak loňský rok skončil, tak nový začal úspěchem našich žákyň v krajském finále ve florbale. Turnaj se z důvodu velkého počtu účastníků hrál na dvě finálová kola. Dívky si tak svou účast do Final four musely vybojovat v 1. finálovém kole. Obtížného úkolu se nezalekly a bez větších problémů postoupily. Jediný zádrhel se naskytl snad jen v prvním zápase, který se na konci turnaje ukázal jako rozhodující, kdy Kája Škopová 2 sekundy před koncem neomylně rozhodla zápas střelou do šibenice. Finálová čtyřka však už byla opravdu nabitá a nezbývalo nic jiného než bojovat o každý míček. Jakutská zahajovala dívčí turnaj soubojem s týmem z Prahy 5, ZŠ Webrova. Po vítězství 3:0 a skvělém výkonu bylo už skoro jasné, že nás medaile nemine. Favorité turnaje nás však teprve čekali. Další zápas proti ZŠ Nad Přehradou nezačal vůbec dobře a po půlce prohráváme 3:1. Jen 5 minut nám však stačí na otočení skoré a ujímáme se vedení 4:3. Bohužel však poprvé v turnaji nezvládáme koncovku zápasu a Přehrada po skvělém výkonu otáčí na konečných 6:4. Poslední zápas proti ZŠ Campanus, za které nastoupilo 14 florbalistek byl opravdu těžký a holky věděly, že nemají co ztratit. Jeden z nejlepších výkonů na turnaji na výhru ale nestačil a prohráváme 3:1.
Za zmínku stojí fakt, že holky zvládly celou sérii turnajů prakticky bez střídání a svými výkony předčily veškerá očekávání.
Děkujeme za skvělou reprezentaci nejen školy, ale celé Prahy 10.
Reprezentantky školy: Stella Gajtandžieva, Isabela Sales, Kája Škopová, Bára Švábová, Terka Urbánková, Káčka Kodadová

Páťáci a debrujáři v německém Limbachu

O akci referoval také článek v NOVÉ VEČERNÍ PRAZE ze dne 3. 11. 2023 - Dostupný ZDE

Jakutská druhá v celé Praze

Ve čtvrtek 12. 10 2023 se mladší žákyně účastnily krajského finálového kola v přespolním běhu. Do finále se kvalifikovaly vítězstvím v okresním kole Prahy 10 a 22. Holky se nezalekly ani takto velkého závodu a jen o jednu jedinou příčku nepostoupily do republikového finále. Druhé místo z celkových 250 škol v Praze je obrovský úspěch a všem reprezentantům naší ,,hudební“ školy patří velké gratulace.

Reprezentantky školy:  Isabela Sales, Adéla Kulhánková, Aneta Fojtíková, Alice Sosnová a Adéla Škorpilová

Třeťáci navštívili pražskou ZOO

Vstup do fotogalerie

Fotbalový zápas na Slavii

V pátek se na fotbalovém hřišti Slavie konal fotbalový turnaj, který přinesl spoustu napětí a soutěžního ducha.
Dívky zvítězily ve všech zápasech ve skupině. Ve finálovém zápasu však neubránily jeden gól. Tým našich fotbalistek se tedy umístil na druhém místě v těsném zápasu, kde o vítězích rozhodly poslední minuty.  Pro nás jsou i přesto tyto mladé sportovkyně vítězkami. Jejich oddanost a vášeň pro fotbal nám ukazuje, že skuteční šampioni jsou ti, kteří se nikdy nevzdávají.

Chlapci též předvedli skvělý výkon a umístili se na 13. místě v silné konkurenci dalších 16 ti týmů. Gratulujeme všem týmům a děkujeme za skvělý fotbalový den!

Atletický čtyřboj na Slavii. Dívky obsadily 1. místo!

V nedávném atletickém čtyřboji, který se konal na Slavii, se setkali mladí atleti, aby změřili své síly a dovednosti. Soupeřili v několika základních atletických disciplínách: sprint na 60 metrů, vytrvalostní běh na 800 metrů pro dívky a 1000 metrů pro chlapce, dále skoky do dálky a do výšky a nakonec hody míčkem a vrhy koulí.

Dívky se v této soutěži ukázaly v plné síle a s přehledem obsadily první místo. Jeden z nejlepších výkonů předvedly ve skoku dalekém, kde měly značně navrch oproti ostatním žákyním. Ve vytrvalostním běhu na 800 metrů předvedly vynikající rychlost, což jim přineslo důležité body pro celkové hodnocení.

Chlapci se i přes veškerou snahu umístili na 6. místě. Soutěž byla náročná a konkurence velká.

Všem závodníkům přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

Úspěch v přespolním běhu. Žákyně postupují do krajského kola!

V minulých dnech se konal tradiční přespolní běh v Hostivařském lesoparku. Nejvíce se dařilo našim talentovaným žačkám mladší kategorie, které se po přepočítání výsledků dostaly na první příčku. Tímto úspěchem si zajistily postup do krajského kola. Ovšem ani starší žákyně nezůstaly pozadu. Obsadily druhé místo v soutěži a nyní čekají, zdali budou mít možnost postoupit na krajskou úroveň, jelikož za Prahu 10 vyhrály.  Co se týče chlapců, starší žáci obsadili 11. místo, mladší se umístili na 8. místě. Celý tým si zaslouží velké uznání za své výkony a přejeme jim mnoho štěstí a úspěchů v nadcházejících závodech. Sport je o soutěžení, ale také o týmové práci a přátelství. A tyto výsledky to jasně dokazují. Gratulujeme!