Navigace

Fotogalerie

2023/2024

Virtuální prohlídka školy

Vstupte ZDE

Velký úspěch basketbalistů 6. a 7. tříd

Po výborných výkonech a velké bojovnosti jsme se dostali až do finále obvodního kola v basketbalu pro šesté a sedmé třídy. Kluci sehráli svá utkání výborně takticky i technicky, oporou nám byli především kluci, kteří závodně hrají basketbal, ale všichni podali skvělé výkony. Nestačili jsme pouze na jediné mužstvo, ale stříbrná medaile, druhé místo, je v konkurenci škol Prahy 10 velkým úspěchem. Kluci z šestých a sedmých tříd jsou dobří sportovci a dokážou reprezentovat naši školu ve všech sportech, které se na obvodě hrají. Určitě i v dalších letech dokážou pro naši školu vybojovat další medaile, dobře reprezentovat, ale hlavně sportovat a žít zdravě.

O tento úspěch se zasloužili tito žáci: Viktor Broda, Jan Pikal, Štěpán Smolík, Jan Štěpánek, Alexander Šlesinger, Daniel Matuška, Elvis, Eliáš, Jiří Bibeň a Ondřej Tacej

 

Hravé lyžování

 

Přejít na fotogalerii

 

IZS - Hasiči a záchranka - akce ŠD

Přejít na fotogalerii

 

 

Masopust 2024

Přejít na fotogalerii

 

Dívky vybojovaly 3. místo v házené

Na Základní škole U Obory se nedávno odehrál zápas v házené, kterého se za ZŠ Jakutskou zúčastnily týmy dívek i chlapců. Dívky za svůj výkon získaly bronzovou medaili. Chlapci bojovali v těsném zápasu, nakonec se však umístili na šestém místě. Předvedli skvělý výkon, který zanechal všem divákům nezapomenutelný zážitek. Tento zápas v házené potvrdil, že sport spojuje a rozvíjí vášeň pro týmovou spolupráci. Gratulujeme všem hráčům ke skvělému výkonu!

 

Bedýnky příběhů

Přejít na fotogalerii

 

 

Zdravý životní styl prvňáčků

Přejít na fotogalerii

 

IZS - Policie - akce ŠD

 

Přejít na fotogalerii

 

 

 

Ragby do škol

Přejít na fotogalerii

 

Mít tak pejska

Přejít na fotogalerii

 

Na výtvarné frontě klid?

Přejít na fotogalerii

 

Bronzové medaile z krajského kola ve florbalu

Jak loňský rok skončil, tak nový začal úspěchem našich žákyň v krajském finále ve florbale. Turnaj se z důvodu velkého počtu účastníků hrál na dvě finálová kola. Dívky si tak svou účast do Final four musely vybojovat v 1. finálovém kole. Obtížného úkolu se nezalekly a bez větších problémů postoupily. Jediný zádrhel se naskytl snad jen v prvním zápase, který se na konci turnaje ukázal jako rozhodující, kdy Kája Škopová 2 sekundy před koncem neomylně rozhodla zápas střelou do šibenice. Finálová čtyřka však už byla opravdu nabitá a nezbývalo nic jiného než bojovat o každý míček. Jakutská zahajovala dívčí turnaj soubojem s týmem z Prahy 5, ZŠ Webrova. Po vítězství 3:0 a skvělém výkonu bylo už skoro jasné, že nás medaile nemine. Favorité turnaje nás však teprve čekali. Další zápas proti ZŠ Nad Přehradou nezačal vůbec dobře a po půlce prohráváme 3:1. Jen 5 minut nám však stačí na otočení skoré a ujímáme se vedení 4:3. Bohužel však poprvé v turnaji nezvládáme koncovku zápasu a Přehrada po skvělém výkonu otáčí na konečných 6:4. Poslední zápas proti ZŠ Campanus, za které nastoupilo 14 florbalistek byl opravdu těžký a holky věděly, že nemají co ztratit. Jeden z nejlepších výkonů na turnaji na výhru ale nestačil a prohráváme 3:1.
Za zmínku stojí fakt, že holky zvládly celou sérii turnajů prakticky bez střídání a svými výkony předčily veškerá očekávání.
Děkujeme za skvělou reprezentaci nejen školy, ale celé Prahy 10.  
Reprezentantky školy: Stella Gajtandžieva, Isabela Sales, Kája Škopová, Bára Švábová, Terka Urbánková, Káčka Kodadová
a Viki Pípalová. (M. Brychta)
 

 

Vystoupení prvňáčků na Čecháči

Přejít na fotogalerii a VIDEO

 

Mikuláš na Jakutské

Přejít na fotogalerii

 

Adventní stezka - akce ŠD


Přejít na fotogalerii

 

Třeťáci navštívili Vánoční výstavu v Betlémské kapli

Foto: J. Rybáriková

Vánoční turnaj v dodgeballu

Přejít na fotogalerii

 

Dravci

Přejít na fotogalerii

 

Vánoční pečení v III. C

 

Přejít na fotogalerii

 

 

Vůně jablek - ŠD

Přejít na fotogalerii

 

 

 

Strašidelné pečení v ŠD

Přejít na fotogalerii

 

Soutěž v hodu vlaštovkou - ŠD

 

Přejít na fotogalerii

 

Dýně :-)

Přejít na fotogalerii

 

Podzimní naučná stezka - akce ŠD

Přejít na fotogalerii

 

Den stromů s prvňáčky

Přejít na fotogalerii

 

Páťáci a debrujáři v německém Limbachu

Přejít na fotogalerii

O akci referoval také článek v NOVÉ VEČERNÍ PRAZE ze dne 3. 11. 2023 - Dostupný ZDE

 

Jakutská druhá v celé Praze

Ve čtvrtek 12. 10 2023 se mladší žákyně účastnily krajského finálového kola v přespolním běhu. Do finále se kvalifikovaly vítězstvím v okresním kole Prahy 10 a 22. Holky se nezalekly ani takto velkého závodu a jen o jednu jedinou příčku nepostoupily do republikového finále. Druhé místo z celkových 250 škol v Praze je obrovský úspěch a všem reprezentantům naší ,,hudební“ školy patří velké gratulace.

Reprezentantky školy:  Isabela Sales, Adéla Kulhánková, Aneta Fojtíková, Alice Sosnová a Adéla Škorpilová

 

 

Třeťáci navštívili pražskou ZOO

 

 

Vstup do fotogalerie

 

Fotbalový zápas na Slavii

V pátek se na fotbalovém hřišti Slavie konal fotbalový turnaj, který přinesl spoustu napětí a soutěžního ducha.
Dívky zvítězily ve všech zápasech ve skupině. Ve finálovém zápasu však neubránily jeden gól. Tým našich fotbalistek se tedy umístil na druhém místě v těsném zápasu, kde o vítězích rozhodly poslední minuty.  Pro nás jsou i přesto tyto mladé sportovkyně vítězkami. Jejich oddanost a vášeň pro fotbal nám ukazuje, že skuteční šampioni jsou ti, kteří se nikdy nevzdávají.

Chlapci též předvedli skvělý výkon a umístili se na 13. místě v silné konkurenci dalších 16 ti týmů. Gratulujeme všem týmům a děkujeme za skvělý fotbalový den!

 

 

 

Atletický čtyřboj na Slavii. Dívky obsadily 1. místo!

 

V nedávném atletickém čtyřboji, který se konal na Slavii, se setkali mladí atleti, aby změřili své síly a dovednosti. Soupeřili v několika základních atletických disciplínách: sprint na 60 metrů, vytrvalostní běh na 800 metrů pro dívky a 1000 metrů pro chlapce, dále skoky do dálky a do výšky a nakonec hody míčkem a vrhy koulí.

Dívky se v této soutěži ukázaly v plné síle a s přehledem obsadily první místo. Jeden z nejlepších výkonů předvedly ve skoku dalekém, kde měly značně navrch oproti ostatním žákyním. Ve vytrvalostním běhu na 800 metrů předvedly vynikající rychlost, což jim přineslo důležité body pro celkové hodnocení.

Chlapci se i přes veškerou snahu umístili na 6. místě. Soutěž byla náročná a konkurence velká.

Všem závodníkům přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.   
 

 

 

Úspěch v přespolním běhu. Žákyně postupují do krajského kola!

V minulých dnech se konal tradiční přespolní běh v Hostivařském lesoparku. Nejvíce se dařilo našim talentovaným žačkám mladší kategorie, které se po přepočítání výsledků dostaly na první příčku. Tímto úspěchem si zajistily postup do krajského kola. Ovšem ani starší žákyně nezůstaly pozadu. Obsadily druhé místo v soutěži a nyní čekají, zdali budou mít možnost postoupit na krajskou úroveň, jelikož za Prahu 10 vyhrály.  Co se týče chlapců, starší žáci obsadili 11. místo, mladší se umístili na 8. místě. Celý tým si zaslouží velké uznání za své výkony a přejeme jim mnoho štěstí a úspěchů v nadcházejících závodech. Sport je o soutěžení, ale také o týmové práci a přátelství. A tyto výsledky to jasně dokazují. Gratulujeme!

 

Novinky

Kontakt

  • Základní škola, Praha 10, Jakutská 1210/2, příspěvková organizace
    Jakutská 1210/2, 100 00, Praha 10
  • +420 267 311 043 - centrála - OMLUVY ŽÁKŮ, kontakt na učitele
    +420 267 310 135 - ředitelka školy Ing. Sylva Taufmannová
    +420 267 311 044 - ekonomka školy Markéta Donátová
    +420 774 450 026 - vedoucí školní jídelny Irena Benešová