1. TŘÍDY

Pro školní rok 2021/2022

Vážení rodiče, milí žáci,

děkujeme, že jste si vybrali právě naši školu a 1. září se na vás těšíme!

Níže je uvedeno rozdělení žáků do tříd, doporučený seznam pomůcek, informace o školní družině a jídelně a organizace začátku školního roku.

Vedení školy

Seznam přijatých žáků (ke stažení) podle přidělených registračních kódů uveřejňujeme na tomto místě a na vývěsce školy.

Rozdělení žáků do tříd (ke stažení)

Třídy I. A  a I. B jsou kombinované - část třídy s rozšířenou výukou hudební výchovy (RvHv) a část bez tohoto programu. Třída I. C je je bez programu RvHv.

Třídní učitelé

I. A - Mgr. Jarmila Rybáriková (dříve Přichystalová)

I. B - Mgr. Iveta Jandová

I. C - PhDr. Michal Vaněček

Orientační seznam pomůcek pro 1. ročník

V jednotlivých třídách se požadavky mohou mírně lišit. Třídní vyučující seznámí rodiče se vším podstatným na začátku školního roku. Sešity je po dohodě možné pořídit hromadně. Obaly je vhodné taktéž pořídit až na konkrétní sešity a knihy. Některé pomůcky obdrží žáci jako dárek od Magistrátu hl. m. Prahy a MČ Praha 10 (sáček na Tv, pastelky, pravítko apod.)

Škola v souladu s legislativou bezúplatně poskytuje veškeré učební materiály (učebnice, pracovní sešity) a základní potřeby (např. mazací psací tabulka, razítko se jménem, karty se slabikami apod.)

1. Aktovka

2. Penál

• 1 x trojhranná tužka č. 2 (široká)

• 2 x trojhranná tužka č. 2 (úzká)

• 1x trojhranná tužka č. 1 (úzká)

• trojhranné pastelky (12 barev) např. Maped

• guma (měkká)

• nůžky s kulatou špičkou

• dvojité ořezávátko se zásobníkem

• tyčinkové lepidlo malé např. Herkules nebo Kores

• pravítko krátké

• černý popisovač Centropen hrot 0,5 mm

3. Desky

• desky na písmena

• desky na číslice

• desky s gumičkou na sešity (velikost A4)

• sešity a obaly (po zahájení školního roku)

4. Výtvarné potřeby

• temperové barvy (6 barev)

• vodové barvy

• hadřík

• kelímek

• starší větší triko

• fixy (12 barev)

• modelovací hmota např. Kores

• sada barevných papírů

• není zapotřebí kufřík, žáci mají k dispozici boxy

5. Potřeby na tělesnou výchovu

• tričko

• kraťasy/tříčtvrteční tepláky

• tenisky

• pytel na Tv

Další potřeby

• klíčenka na krk na klíč k šatní skříňce a čip do jídelny

• přezůvky (pevná obuv, vhodné nejsou pantofle či obuv typu kroksy)

Školní družina

Základní informace najdete v dokumentu ŠD_informacni_list.pdf a v rubrice Školní družina na školním webu.

Zatím není třeba podávat žádné přihlášky. V 1. ročníku mají žáci přednostní právo na ŠD, o místo tedy nepřijdete. Zápisní lístky a zmocnění k vyzvedávání žáků budou rozdány na třídní schůzce 1. 9. 2021. Zájemcům pak bude přidělen variabilní symbol a teprve potom se budou hradit platby, které činí 400 kč měsíčně. Lze zaplatit i na celý školní rok či pololetí.

Školní jídelna

Zájemci o stravování mohou už nyní vyplnit elektronickou přihlášku na https://jidelnajakutska.sjp10.cz/ejidelnicek/e-prihlaska/

Po registraci odešle e-mailem vedoucí jídelny všechny další pokyny. Čipy je možné vyzvednout v kanceláři ŠJ
ve dnech 26.8.-31. 8. od 8.00 do 14:00 hod.

Kontakt: Irena Benešová, tel. 774 450 026, e-mail:  jakutska@sjp10.cz

Organizace zahájení školního roku

Nástup do školy, slavnostní uvítání a šerpování prvňáčků proběhne ve středu 1. září 2021 na školním hřišti . Vstup na hřiště je z ulice Volyňská. AKTOVKY první den nedoporučujeme.

Třídy nastupují v následujících časech:

I. A - 7.45 hod.

I. B - 8.00 hod.

I. C - 8.15 hod.

Žáky přivítá paní ředitelka, třídní učitelé a vychovatelky ŠD. Události se mohou účastnit rodinní příslušníci.

Žáci se následně otestují neinvazivním antigenním testem Genrui Bio Tech (videomanuál zde). Budeme jim plně nápomocni a stejně tak mohou pomoci i rodiče. Toto screeningové testování proběhne ještě 6. 9. a 9. 9. 2021. Ve společných prostorech se nosí rouška, ve třídě nikoliv.

V doprovodu třídních učitelů se pak žáci půjdou podívat do své třídy. Poté se o žáky postará školní družina.

Rodiče se následně zúčastní třídní schůzky ve třídách svých dětí. Vzhledem k hygienickým opatřením prosíme, aby se účastnil pouze jeden zákonný zástupce. Během schůzky je třeba použít respirátor.

Plánovaný začátek třídních schůzek:

I. A - 9.00 hod.

I. B - 9.15 hod.

I. C - 9.30 hod.

Ve čtvrtek 2. 9. 2021 bude vyučování trvat 2 hodiny, tedy do 9.40 hod. V pátek 3. 9. 2021 proběhnou 3 hodiny, konec tedy v 10.45 hod. (V případě potřeby vždy následuje školní družina).

Další informace naleznete ZDE

Organizace školního roku, prázdniny, orientační plán školy, kroužky ad.

• Základní škola, Praha 10, Jakutská 1210/2, příspěvková organizace
  • 267 311 043 - centrála - OMLUVY ŽÁKŮ, kontakt na učitele