Vedení školy Poradenské služby Učitelé Vychovatelky ŠD Další funkce Provoz

Personální obsazení

Poradenské služby

Výchovná poradkyně

(kázeňské a osobní problémy, výchovné komise, spolupráce s poradenskými zařízeními, aktivní péče o žáky se SVP včetně žáků nadaných, pedagogická intervence)

Mgr. Galina Pastorová

267 311 043 – žádejte přepojení na výchovnou poradkyni

galina.pastorova@zsjakutska.cz

Kariérní poradce

(přijímací zkoušky, přihlášky na SŠ a víceletá gymnázia, volby povolání)

Mgr. Jan Turinský

267 311 043 – žádejte přepojení na kariérního poradce

jan.turinsky@zsjakutska.cz

Školní metodik prevence

(preventivní programy, výchovné komise – šikana, závislosti, závadové chování)

Mgr. Alena Švecová

267 311 043 – žádejte přepojení na školního metodika prevence

alena.svecova@zsjakutska.cz

Koordinátor integrace a inkluze

(evidence a agenda žáků se SVP, včetně žáků nadaných a cizinců, aktivní péče o žáky se SVP, předmět speciálně pedagogické péče, kroužek náprav)

Mgr.  Zdeněk Hyan

267 311 043 – žádejte přepojení na zástupce ředitelky

zdenek.hyan@zsjakutska.cz

Koordinátor péče o žáky s odlišným mateřským jazykem (OMJ)

(aktivní pomoc, český jazyk pro žákys OMJ)

Mgr. Markéta Mašková

267 311 043 – žádejte přepojení do kabinetu

marketa.maskova@zsjakutska.cz

Další kontakty a odkazy:

PEDAGOGICKO - PSYCHOLOGICKÁ PORADNA PRO PRAHU 10

Poradna je školské poradenské zařízení, a její činnost je proto vymezena §7 a 116 Školského zákona č. 561/2004 Sb. a vyhláškou č.72/2005 o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních. Poskytuje preventivně výchovnou péči a napomáhá při volbě vhodného vzdělávání dětí, žáků a studentů a při přípravě na budoucí povolání. K základním formám poradenské práce patří činnosti psychodiagnostické, reedukační, terapeutické, konzultační. Tyto činnosti jsou prováděny individuální i skupinovou formou. Výsledky poradenského vyšetření slouží také jako podklady pro odklady školní docházky, zařazení dětí do speciálních a praktických základních škol.
Adresa:Jabloňová 3141/30a, Praha 10, 106 00 (zastávka busu 195 "Poliklinika Zahradní město")

Školní psychložky: Mgr. Veronika Urbánková, Mgr. Kateřina Rubešová, Speciální pedagog: Mgr. Petrušková

Telefon: 272 651 082, 272 657 712
E-mail: ppp10@ppp10.eu
WEB: www.ppp10.EU

STŘEDISKO VÝCHOVNÉ PÉČE KLÍČOV - detašované pracoviště Praha 10

SVP poskytuje bezplatné poradenství v oblastech: komunikační problémy, vztahové problémy, krize dospívání, zhoršení školního prospěchu, záškoláctví, útěky z domova, krádeže, kontakt s drogou, alkoholem, agresivita (např. neadekvátní řešení konfliktních situací), šikana (oběti, agresoři).
Adresa:Ostružinová 7, Praha 10, 106 00 (zastávka busu 195 "Poliklinika Zahradní město" nebo busu 188 a 196 "Jesenická")
Telefon: 286 887 075, mobil: 776 212 928
E-mail: ambulancepraha10@klicov.cz
WEB: www.klicov.cz

DALŠÍ ODKAZY

Mami, tati, znáš má práva? Malá publikace o Úmluvě o právech dítěte. Vydala Česká rada dětí a mládeže za podpory MŠMT.
WEB: E kniha ke stažení

Linka bezpečí - Potřebuješ pomoc? Bojíš se, ubližují ti? Nevíš si rady? Volej linku 116 111
WEB: www.linkabezpeci.cz

Dětské krizové centrum, o.s. – poskytuje pomoc dětem i rodinám, Linka důvěry, zavolejte, napište e-mail, skypujte, chatujte
WEB: www.dkc.cz

META, o.p.s. – společnost podporující žáky cizince, poskytuje poradenství, tlumočení, kurzy českého jazyka ad.
WEB: www.meta-ops.cz

INFOABSOLVENT – informační systém o uplatnění absolventů škol, kam na střední školu, jak na přijímačky
WEB: www.infoabsolvent.cz

BEZPEČNÝ INTERNET – projekt ukazující rizika spojená s používáním internetu i způsoby, jak se jim účinně bránit