Navigace

Organizace školního roku 2022/2023 Rozmístění tříd Vyučující Kroužky SPORTOVNÍ LIGA

Školní rok 2022/2023

SPORTOVNÍ LIGA

Představujeme vám sportovní projekt pro 7., 8. a 9.ročníky. Jedná se o celoroční SPORTOVNÍ LIGU, ve které poměří své sportovní síly kluci a holky ze zmíněných tříd.

Jedná se o dloudodobý celoroční projekt, který nepřinese jen možnost sportování pro žáky, ale pomůže i vytvářet kolektivy tříd, umožní setkat se a poznat se s kamarády z ostatních ročníků. Myslíme si, že k takovému potkávání se svými vrstevníky je zdravé sportování a soutěžení jednou z nejlepších cest. A výbornou prevencí předcházení nezdravému způsobu života, či nežádoucímu rizikovému chování mezi spolužáky.

Vybrané sporty jsou pak vhodné pro vytváření kolektivů nejen chlapeckých, ale i dívčích, případně smíšených. A v jakých sportech změří žáci své síly? V kopané, florbalu, basebalu, basketbalu, přehazované, případně ringu, či volejbalu. Budeme vám přinášet nejen výsledky, ale i zprávy z jednotlivých zápasů, fotografie z napínavých bojů.

Miloš Klikar

 

 

 

Události školního roku 2021/2022

Florbal - další zápas Sportovní ligy

Výsledek: 7. ročník vs. 9. ročník  5 : 7

I další florbalový zápas přinesl zajímavý a bojovný souboj. A překvapivě i vyrovnaný nejen výsledkem, ale i předvedenou hrou na obou stranách. Nakonec byli úspěšnější kluci z devátých tříd, kdy zúročili přece jen svou zkušenost a vyspělost. Obě mužstva je potřeba pochválit za pěkné výkony, ale i za bojovnou a přesto slušnou, sportovní hru.

Fotbal - mladší žáci podali výborný výkon

 

Výborný výkon celého mužstva, krásné umístění. A přesto veliká smůla. Naši fotbalisté se pomalu rozehrávali, ale zápas od zápasu jejich výkon rostl. Bohužel v zápase o finále jsme jen těsně prohráli na penalty po nerozhodném výsledku. A v zápase o třetí místo jsme nakonec také nešťastně a jen těsně prohráli. Všichni ale zaslouží poděkování za bojovný a obětavý výkon, za vynikající reprezentaci naší školy a za celkové čtvrté místo na obvodu Prahy 10.

 

     Florbal - naši starší žáci jsou nejlepší na Praze 10

Velká bojovnost, florbalový um a touha vyhrát přivedly náš florbalový tým, složený z letošních žáků devátých tříd, až do finále obvodního kola ve florbalu. Zde se utkali s družstvem ZŠ Petrovice z Prahy 15. Jen těsně prohráli, přesto jsou ale za Prahu 10 nejlepší a postoupili do celopražského kola. Kluci zaslouží pochvalu. Oproti jiným týmům jsme měli jen úzký kádr mužstva, přesto díky velkému nasazení dokázali zvítězit. Výborně reprezentovali naši školu nejen na hřišti, ale i po celou dobu turnaje. Děkujeme.

 

2.turnaj – florbal ( listopad – prosinec 2021 )
              Výsledek:  8. třídy : 7. třídy  8 : 14


První florbalová bitva. Šťastnější i tentokrát sedmáci, kteří byli pohyblivější, rychlejší a přesnější ve střelbě. Možná v těchto vzájemných soubojích rozhoduje i šíře kádru mužstva. A natěšených bojovníků ze sedmičky přišlo jako vždy opravdu hodně. Pěkný zápas, dramatický, tvrdý.
 

 


1. turnaj – fotbal ( září – říjen 2021)
9. třídy :  8. třídy  5 : 1


Velmi hezké fotbalové utkání. Na obou stranách byly k vidění opravdu pěkné fotbalové akce, celkově ale přece jen lepší sehranost prokázali kluci z devátých tříd. Svou převahu dokázali vyjádřit i brankově.
                

8. třídy : 7.třídy  2 : 4


Překvapivý výsledek, ale zcela zasloužený. Kluci ze sedmé třídy se ukázali jako velmi organizované mužstvo s velkým množstvím vyrovnaných fotbalistů ( i fotbalistek ) na střídání. Zápas měl opět velmi dobrou úroveň, větší vůli po vítězství prokázali chlapci se sedmičky.

 9. třídy : 7. třídy  5 : 2


Dlouho vyrovnané utkání, které v druhé části rozhodla zkušenost starších deváťáků. Ale opět je potřeba pochválit obě družstva, která předváděla velmi pohledný a technický fotbal.

 

Novinky

Kontakt

  • Základní škola, Praha 10, Jakutská 1210/2, příspěvková organizace
    Jakutská 1210/2, 100 00, Praha 10
  • 267 311 043 - centrála - OMLUVY ŽÁKŮ, kontakt na učitele
    267 310 135 - ředitelka školy Ing. Sylva Taufmannová
    267 311 044 - ekonomka školy Markéta Donátová
    774 450 026 - vedoucí školní jídelny Irena Benešová